Pētījumi par Bowen tehnikas iedarbību
Bowen tehnikas praktizētāji pasaulē regulāri dokumentē savu darbu un, apkopojot rezultātus, dalās informācijā ar citiem speciālistiem, veidojot apjomīgu datu bāzi, kas empīriskā veidā pārliecinoši parāda konkrētās metodes efektivitāti un ļauj tai nemitīgi pilnveidoties un attīstīties.
Arvien vairāk dažādās publikācijās parādās ziņojumi par efektīvu Bowen tehnikas pielietojumu konkrētu saslimšanu ārstēšanā, kā piemēram, iesaldētā pleca jeb pleca locītavas adhezīvā kapsulīta gadījumā ir novērojami ātri un efektīvi rezultāti un, kombinējot Bowen tehniku ar regulārām fizioterapijas nodarbībām, tiek panākts pārsteidzoši labs rezultāts, kurā līdz šim fizioterapija viena pati nebija pietiekama metode, kas spētu tik efektīvi palīdzēt.
Publikācijas Amerikā liecina par efektīvu Bowen tehnikas pielietojumu ķirurģijā, pacientiem, kuriem tiek pielietota Bowen tehnika pirms operācijas, ir novērojama mazāka asiņošana, savukārt ņemot vērā terapijas maigo iedarbību uz ķermeni, pielietojot to uzreiz pēc operācijas, izteikti ātrāk novērojama brūču dzīšana ar mazāku tūsku un sāpēm.
Bowen tehnikas praktizētāju sabiedrībā ievērību ir izpelnījusies vecmāšu grupa, kuras specializējušās arī Bowen tehnikā, to veiksmīgi pielieto jaundzimušajiem, veicot ļoti maigos un nedaudzos paņēmienus, kas paredzēti zīdaiņu aprūpē. Viņas spēj sasniegt fantastiskus rezultātus gadījumos, ka dzemdību laikā jaundzimušais ir ticis traumēts.
Aplūkojot informāciju, ar kuru sasvstarpēji dalās Bowen tehnikas speciālisti, ir novērojams, ka šī tehnika var tikt pielietota pie praktiski jebkuras saslimšanas un kļūt par pilnīgi patstāvīgu terapiju, bet, kombinējot ar citām metodēm, var panākt efektīvāku rezultātu. Pašlaik pasaulē metode veiksmīgi tiek pielietota ķirurģijā, pediatrijā, rehabilitācijā, sporta medicīnā un pat veterinārijā.
Publikācijas latviešu valodā:
Raksts portālā RETRĪTS 2023.g
saite uz rakstu
Raksts žurnālā Ko Arsti Tev Nestāsta 2016.g
saite uz rakstu
Raksts žurnālā Taka 2016.g.aprīlī
saite uz rakstu
Raksts žurnālā Taka 2019.gada rudenī
saite uz rakstu
Raksts portālā jauns.lv 2022.g.
https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/532175-manuala-arstesana-jeb-bowen-terapija