info@bowentehnika.lv, tālr. +371 29275464        Atrast speciālistu!

Biežāk uzdotie jautājumi

Jautājums: Kāda ir Bowen tehnika?

Atbilde: Bowen tehnika ir ļoti efektīva, maiga, neinvazīva ārstnieciskās terapijas metode, kas atbrīvo stresu ļoti dziļā līmenī un pēc tam stimulē ķermeņa atjaunošanos, novēršot funkciju un struktūru nelīdzsvarotību, tādejādi atjaunojot homeostāzi.

 Jautājums: Kā darbojas Bowen tehnika?

Atbilde: Pētījumi rāda, ka jau no pirmajām Bowen tehnikas kustībām ķermenis un prāts relaksējas. Šī relaksācija ļauj ķermenim reaģēt uz smadzeņu komandu meklēt nelīdzsvarotību sistēmā un veikt nepieciešamās korekcijas traucējumu labošanai. Kustības arī mazina sāpes, atbrīvo enerģiju, mazina spriedzi, palielina asins piegādi, uzlabo limfodrenāžu, atbrīvo toksīnus un daudz ko citu.

 Jautājums:  Kā Bowen tehnika ieguva savu nosaukumu?

Atbilde: Tehnika ir nosaukta Tom Bowen (1916–1982) vārdā. Viņš sāka ārstēt vietējo sportistu, draugu, ģimenes un kolēģu traumas, Džīlongā (Geelong), Austrālijā. Viņu īpaši interesēja osteopātija. Septiņdesmitajos gados viņš sāka praktizēt paša zināšanās balstītu priekšstatu kopuma rezultātā radušos terapiju savā klīnikā Austrālijā.

 Jautājums: Kāda ir Bowen tehnikas sesija?
Atbilde: Izmantojot pirkstus un īkšķus specifiskās vietās uz ķermeņa, muskuļiem, cīpslām, saitēm un mīkstajiem audiem, tiek veiktas nelielas kustības. Ķermenis tiek atstāts uz īsu laiku (dažas minūtes) atpūsties starp Bowen kustību kombinācijām, lai ļautu ķermenim apstrādāt saņemto informāciju un uzsākt korekcijas procesu. Pieskāriens ir viegls un maigs, nav manipulatīvs un ir piemērots ikvienam. Ja vēlaties, Bowen var veikt caur vieglu apģērbu. Bowen procedūra parasti ir patīkama un nomierinoša.

 Jautājums:  Vai Bowen terapija ir droša?

Atbilde: Jā! Bowen ar lieliem panākumiem tiek praktizēts visu vecumu cilvēkiem, sākot no jaundzimušajiem bērniem līdz pat ļoti veciem cilvēkiem, kā arī grūtniecēm.

Jautājums: Cik Bowen tehnikas sesijas man ir nepieciešamas?

Atbilde: Katram cilvēkam to skaits ir atšķirīgs, bet vidēji klientam ieteicams veikt trīs sesijas, ideālā gadījumā ar 7 dienu starpību. Dažu problēmu risināšanai ir nepieciešams ilgāks terapijas laiks, tomēr biežāk rezultāts tiek sasniegts pēc pirmajām procedūrām.

Jautājums: Vai Bowen tehnikas sesijas efekts ir ilgstošs?

Atbilde: Ņemot vērā Bowen tehnikas terapeitiskās iedarbības principu, visbiežāk atjaunotais līdzsvars ķermenī ir ilglaicīgs, ja netiek gūtas jaunas traumas vai arī ķermenis netiek pakļauts lielam stresam, kas izjauc šo līdzsvaru.

 Jautājums:  Vai es varu kombinēt Bowen tehniku ar citām terapijām?

Atbilde: Citas terapijas var traucēt potenciālos Bowen terapijas ieguvumus, sajaucot ķermeņa reakciju un kavējot terapeitisko efektu. Tāpēc laikā, kad saņemat Bowen terapiju, ieteicams atturēties no citām praktiskām terapijām.

 Jautājums:  Vai Bowen tehnikas praktiķis diagnosticēs manu veselības stāvokli?

Atbilde: Nē, Bowen tehnika nav diagnostikas metode.

Jautājums:  Kas īsti ir Bowen tehnika? Vai tā ir līdzīga citiem masāžas veidiem?

Atbilde: Vienmēr pastāv kārdinājums salīdzināt un atsaukties uz noteiktu praksi un citām, varbūt jau zināmām, metodēm. Tomēr, lai labāk izprastu, kas ir Bowen terapija, mums ir vieglāk pateikt, kas tā nav:

Bowen nav masāža.

Bowen nav akupresūra.

Bowen nav manuālā terapija.

Bowen nav fizioterapija.

Bowen nav Trigeru punktu terapija.

Bowen nav limfas drenāža.

Bowen nav emociju atbrīvošanas tehnika (EFT).

Bowen tehniku var droši lietot ikviens, gan jaundzimušie un grūtnieces, gan vecāka gadagājuma cilvēki, jo ​​šajā tehnikā netiek izmantotas spēcīgas manipulācijas. Bowen tehnika nodrošina ātrus un ilgstošus veselības uzlabojumus no plaša spektra veselības traucējumiem.

Jautājums:  Esmu stāvoklī. Vai es varu veikt Bowen terapiju?

Atbilde: Jā, pavisam noteikti. Bowen ir pārsteidzoši rezultāti grūtniecēm.

 Jautājums:  Cik ilga ir procedūra?

Atbilde: Procedūras laiki var atšķirties atkarībā no esošā stāvokļa un klienta individuālām iezīmēm, kas tiek apzinātas sākotnējā novērtējuma laikā. Parasti procedūras laiks svārstās no 45 minūtēm līdz vienai stundai.

 Jautājums: Vai Bowen tehnikas seansi ir jāiziet kursa veidā, līdzīgi kā masāžas kurss?

Atbilde: Izvērtējot konkrēto gadījumu, Bowen terapijas speciālists var ieteikt atkārtotus seansus, bet pēc vēlamā terapeitiskā rezultāta sasniegšanas atkārtoti seansi nav nepieciešami.

 Jautājums: Vai terapijas seansa laikā veiktās manipulācijas ir sāpīgas?

Atbilde:  Kaut arī katra speciālista manipulāciju intensitāte var atšķirties, pamatā Bowen terapijā izmantotie paņēmieni nav sāpīgi.

 Jautājums:  Kā var zināt, ka speciālists tiešām pārzin Bowen tehniku?

Atbilde:  Visi Bowen tehnikas speciālisti, kuri izgājuši starptautiski akreditētu Bowen tehnikas apmācību, ir saņēmuši  Bowen tehnikas praktizētāja sertifikātu, kas ir apliecinājums speciālista kompetencei.

Jautājums:  Vai pēc Bowen terapijas seansa var nodarboties ar sportu?

Atbilde: Vismaz divas dienas pēc Bowen terapijas seansa nav ieteicams nodarboties ar paaugstinātas slodzes nodarbībām, sportu vai smagu fizisku darbu

 Jautājums:  Kas jāievēro pēc Bowen tehnikas seansa?

Atbilde: Dienā kad veikts Bowen tehnikas seanss , jāievēro mērenā fiziska slodze un ūdens dzeršanas režīms, kā arī ieteicams ilgstoši neatrasties  sēdus stāvokli un ieteicams ik pa brīdim izkustēties.

Jautājums: Cik maksā Bowen sesija?

Atbilde: Cenas par sesiju var atšķirties. Latvijā būs 25Eur un vairāk, atkarībā no speciālista pieredzes, kvalifikācijas un citām iekļautajām izmaksām. Eiropā cenas sākas no 40 Eur, Apvienotajā Karalistē no 35-65 GBP.